PONUKA VZDELÁVACÍCH AKTIVÍT

  • Vzdelávaciu aktivitu radi zrealizujeme priamo pre vašu základnú školu (podľa vašich potrieb). Pre konkrétny termín nás kontaktujte mailom.  

  • Ponúkané vzdelávacie aktivity môžete využiť ako BEZPLATNÉ aktualizačné vzdelávanie pre svojich zamestnancov.

  • V prípade, že sa chcete zúčastniť vzdelávacej aktivity ako jednotlivec, svoj záujem nám dajte vedieť mailom.

  • Profil účastníka vzdelávacej aktivity - pedagogický alebo odborný zamestnanec základnej školy, ktorá sa nachádza v okrese Prešov.

KONTAKTUJTE NÁS TU

Bezpečné prostredie na školách - konferencia

Bezpečné prostredie na školách – je základnou podmienkou pre prácu žiakov a aj zamestnancov na škole. Nebudeme sa baviť len o fyzickom bezpečí, ale predovšetkým o psychologickom bezpečí a všetkom, čo s tým súvisí.

Lektor: Danka Kožlejová -  [email protected], +421 918 629 982

Prečo pracovať s emóciami - poldňový workshop

Prečo pracovať s emóciami – doteraz sme im v školách možno nevenovali toľko pozornosti, ako by si zaslúžili. Ako sa píše na web stránke emocionálneho kompasu: „Pomáhajme deťom pracovať s emóciami a tvoriť láskavé vzťahy. Ak to nevedia, dochádza ku kritickým následkom.“

Lektor: Danka Kožlejová -  [email protected], +421 918 629 982

Ako na žiaka s problémami –  poldňový workshop

Ako na žiaka s problémami – sú v každej triede a „komplikujú“ svojim správaním život. Nezmeníme žiaka, ale môžeme zmeniť náš uhol pohľadu na neho – má problémy, robí problémy. Vieme a chceme mu pomôcť?

Lektor: Danka Kožlejová -  [email protected], +421 918 629 982

Ako vytvoriť dobré podmienky pre dobrú prácu -  poldňový workshop

Ako vytvoriť dobré podmienky pre dobrú prácu – je za tým slovo, ktoré už aj u nás zdomácnelo – wellbeing. Ak majú dobré podmienky pre prácu zamestnanci školy aj žiaci, dosahujú lepšie výsledky. A o to predsa ide.

Lektor: Danka Kožlejová -  [email protected], +421 918 629 982

Ako pracovať s rodičmi -  poldňový workshop

Ako pracovať s rodičmi – majú práva ale aj povinnosti v súvislosti s výchovno-vzdelávacím procesom ich detí. Dobrá spolupráca školy a rodičov je kľúčovou pre dobré výsledky žiaka. Obom ide o to isté, aj keď každá strana si to možno predstavuje inak. Základom zladenia je správne komunikovať.

Lektor: Danka Kožlejová -  [email protected], +421 918 629 982

Ako efektívne a nenásilne komunikovať -  poldňový workshop

Ako efektívne a nenásilne komunikovať – komunikáciou dokážeme veľa zlepšiť, ale aj pokaziť. Tvorí základ všetkých vzájomných interakcií aj v školskom prostredí. Učitelia by mali rozvíjať komunikačné zručnosti žiakov a najlepšie sa to robí osobným príkladom.

Lektor: Danka Kožlejová -  [email protected], +421 918 629 982

Ako na hodnotenie "po novom" -  poldňový workshop

Ako na hodnotenie "po novom" – podporuje sa formatívne hodnotenie (responzívne vyučovanie), slovné hodnotenie, je potrebné správne získavať a poskytovať spätnú väzbu. Správnym hodnotením rozvíjate potenciál žiaka. Mnohí to už robíte, ale dokážete o správnosti týchto postupov presvedčiť aj tých, ktorí sa učia „na známky“ a „pre známky“?

Lektor: Danka Kožlejová -  [email protected], +421 918 629 982

Rodičia a kurikulárne zmeny - prednáška / facilitácia

Chystáte sa predstaviť kurikulárne zmeny rodičom a hľadáte inšpiráciu? Chýbajú Vám podklady a nápady? V 1-1,5 hodinovej facilitácii / prednáške Vám pomôžeme v príprave na triedne aktívy a stretnutia s rodičmi v duchu moderných kurikulárnych zmien. Vhodné na úvodné stretnutia, ale tiež v priebehu školského roka.

Lektor: Galina Čajková [email protected], +421 918 623 003

Plagat_Gali-1.jpg



Kritické myslenie a mediálna gramotnosť -  poldňový workshop


V dnešnej dobe, v ktorej sme zaplavovaní informáciami je schopnosť Ich triediť a analyzovať jednou z najkľúčovejších pre moderného človeka 21. storočia. Poďme si spolu vyskúšať kriticky myslieť. 
Praktické ukážky práce s informáciami a ich spracovaním.
Metodická koncepcia 5 kľúčových otázok mediálnej gramotnosti,
Riziká používania internetu alebo prečo je dôležité byť mediálne gramotný,
Prečo je potrebné kritické myslenie a ako ho rozvíjať vo vyučovaní,

Lektor: Peter Sýkora -  [email protected],  +421 918 624 991